Press "Enter" to skip to content

O projektu

Agregátor BlogList.cz vám přináší souhrnný přehled české blogosféry a na jednom místě přibližuje jednak mnohdy opomíjené spisovatelské blogy, jednak články ze stránek populárních novinářů, publicistů, blogerů a všech internetových psavců obecně.  

Drtivá většina RSS agregátorů dnes bývá zaplevelena spamem a různými alternativními médii, která za svou revoltující tváří velmi často skrývají studnici hoaxů, dezinformací a produktů zájmových vlivů různých donátorů od východu k západu. 

Vedle článků několika oblíbených médií si dnes sám ve volném čase raději přečtu povídku nebo báseň začínajícího spisovatele, glosu populárního novináře či blogera – sólisty, který se nebojí vystoupit z davu a publikovat své texty pod vlastním jménem, na vlastní doméně.  

Pokud bych si ale chtěl vzít k ruce nějaký spolehlivý zdroj, spojující blogovou tvorbu spisovatelskou, publicistickou a zájmovou v jeden celek, musel bych si nechat velmi rychle zajít chuť. Proto jsem se rozhodl vytvořit vlastní jednoduchý agregátor blogů, jenž bude pomyslnou online knihovnou aktuální tvorby českých psavců napříč těmito třemi obory.   

Co se týče zaměření nových zdrojů, obzvláště vítány jsou blogy knižní a nejrůznější odborné blogy; počínaje blogy o IT, tvorbě webů, technologiích, historii… a konče blogy o cestování, blogy lifestylovými i psanými jen tak pro radost.   

Do budoucna chystám také přidání uživatelského rozhraní a možnosti odběru vámi vybraných kanálů a blogů formou e-mailových zpravodajů.  

BlogList.cz používá pro odběr aktuálních článků z blogů technologii RSS 2.0, jíž se zastávám, kde mohu, a která na českém internetu spolehlivě funguje přes 20 let. 

Přeji vám příjemnou zábavu.  

Martin Ulbrich, autor BlogListu;
publicista, příležitostný copywriter a korektor češtiny